Pecky z naší školky

Paní učitelka poučuje děti o nebezpečích při setkání s cizí osobou: „Když potkáte cizí osobu a bude vás k sobě lákat třeba na bonbony, proč tam nesmíte jít?" „Protože by mohly být prošlý!" odpoví uznale chlapeček.

 

Pan učitel v legraci osloví chlapečka:  „Jak se máš, starý dobrý brachu?"  „Že jsem starý brach dobře vím, jen to nepotřebuju připomínat!" zasmál se chlapeček.  

    

Paní učitelka se ptá dětí, jak se těší na Vánoce. „A bude nosit Ježíšek taky roušku?" zeptal se vzápětí chlapeček.

 

Chlapečci se baví o domácích zvířátkách: „Naše kočka chytá celej den myši". „Ta naše chytá pořád Gripeny, ale vždycky ji ulítnou!"

 

Chlapeček informuje pana učitele: „Ve třídě někdo nechce uklízet, hned bych to někam zapsal. Vím, jak se jmenuje, ale nevím, kdy se narodil. Napsal bych mu třeba květen, stejně to zase neuklidí!"

 

Děti u stolečku vyndávaly z vázy kytky a paní učitelka je napomínala: „Nechte ty kytičky, zdobí nám přece třídu a dělají nám radost. Maminka je také ráda, když doma dostane k svátku nebo k narozeninám kytičku od tatínka." Chlapeček se najednou ozval: „Naše maminka dostala od tatínka parní válec a měla taky radost. Babička říkala, že se jmenuje mandl!"

 

Na téma zdravá výživa se holčička okamžitě zapojí do rozhovoru: „U nás doma vaří celá rodina, tatínek a bráchové vejce a maminka to ostatní!"

 

Ptá se babička vnoučka, co měli ve školce k obědu. Vnouček odpověděl:,,Mělo být filé, ale byly špagety. Paní kuchařka chodí zadním vchodem a nečte jídelníček!"

 

Chlapečci si povídají o povolání tatínků: „Můj tatínek nechodí do práce vůbec nebo jenom na výlet!" „Můj je zase pořád ve šroťáku!" reaguje druhý chlapeček.

 

Paní asistentka čte dětem pohádku před odpočinkem …… „zlatá rybka splní tři přání." „Mně?" ozve se najednou usínající chlapeček. „Tobě ne, ty všechno máš" odpovídá paní asistentka. „To byste se všichni divili, co bych potřeboval" namítá chlapeček a během chvilky opět usíná.

 

Chlapeček reaguje na aktuální téma: „Naší prababičku koronavir jen tak dohonit nemůže, protože jí bude 100 let a nikam už nechodí!"

 

Chlapeček se setkává poprvé s paní učitelkou: „A kterápak ty seš?"

 

Holčička komentuje zpívání s harmonikou: „Hrát na harmoniku je lehký, stačí k tomu jeden dospělák a pár malejch dětí!"

 

Chlapeček zkouší pana učitele: „Víš kolik je u Brandejsa buvolů? Několik tisíc, někdy i víc!" odpoví si rychle sám chlapeček.

 

Při hře na dopravním hřišti vítr otáčí semafor a chlapečci na odrážedlu marně jezdí kolem a čekají na zelenou: „No, motáme se tady jako blbci!" komentuje chlapeček vzniklou situaci a volí raději přechod pro chodce.

 

Chlapeček má kolem ruky omotané vodítko a prochází se s kozou. Koza najednou zrychlí a chlapeček ji marně brzdí: „Ta koza jde se mnou zase na procházku a mně se už vůbec nechce!" volá chlapeček a chůzi kvůli koze pomalu mění na běh.

      


webmaster Martin Vencl