Svět je barevný

Nedočkavě vyhlížíme z oken školky prázdniny! Kdepak jsou? Kudy přijdou? Zaklepou? Určitě! Než se tak ale stane a my se vypravíme do velkého barevného světa za novými zážitky, musíme si ještě pár věcí povědět, protože nikdo z nás si nechce prázdniny pokazit nemocí nebo zraněním.

Bezpečnost na silnici, u vody a v lese – taková byla hlavní témata našeho posledního předprázdninového týdne. U videí a demonstračních obrázků jsme si povídali o rizikových a nebezpečných situacích, s kterými se můžeme o prázdninách setkat, a o správných způsobech jejich řešení. Ujistili jsme se, že dobře víme, co jako správní cyklisté máme mít s sebou, a co znamenají značky u silnice. Pojmenovali jsme si různá místa, kde bychom se v létě mohli vykoupat a pochlubili jsme se kamarádkům svými plaveckými styly a znalostmi vybavení určeného k plavání. Zalistovali jsme atlasem hub a připomněli si poučky našich dědečků, které houby sbírat a které ne. Při pátečním opakování jsme na modelových situacích trénovali vlastní úsudek o tom, co je nebezpečné a „co by se mohlo stát, kdyby“.

Můžeme s klidem říci, že naše Bublinky jsou bystré hlavičky, které ačkoliv již mnohá nebezpečí zvládnou samy vycítit a správně vyhodnotit, jsou také dost chytré na to, aby řešení takových situací přenechaly moudrým maminkám a odvážným tatínkům.

Radostně tedy bereme batůžek na záda, otevíráme dveře a pravou nohou vykračujeme

vpřed …

právě …

TEĎ.

KRÁSNÉ PRÁZDNINY!

 
 

KontaktUlice: Slepotice 43
Město: 53002 Pardubice


606 045 078

webmaster Martin Vencl